Як правильно рахувати строк повернення, якщо дати сплати та отримання товару не співпадають? Абсолютно життєва ситуація, якщо річ про інтернет-покупки (купівля на сайті, або в інстаграм-магазині), а доставку товару здійснює компанія експрес-доставки.

Тобто якщо ви замовили товар, та сплатили за нього в один день, а потім чекали доставку кілька днів, від якої дати рахувати 14 днів?  Чи правомірним є твердження магазину що повернення товару здійснюється упродовж 14 днів з моменту сплати за товар?

 

Ми запросили коментар експерта, і на наше запитання надав відповідь член правління ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ “ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОЖИВАЧІВ “ПУЛЬС” Лига А.І. :

Відповідно до ч.4 ст. 13 ЗУ Про захист прав споживачів, Споживач має право розірвати укладений на відстані договір шляхом повідомлення продавця (виконавця) про це протягом чотирнадцяти днів у тому числі з моменту одержання товару. Отже, якщо є підтвердження дати отримання товару, якщо товар якісний та відповідає вимогам ст. 9 ЗУ Про захист прав споживачів, а також є підтвердження листування з відмовою задовільнити законні вимоги споживача, потрібно звернутись з цими документами або скріншотами до Держпродспоживслужби за місцем знаходження продавця, або споживача.

 

Бажаємо вам безпечних та вдалих покупок!

SC

SC

Залишити коментар