Як діяти у разі виникнення проблеми?

Кожен споживач може зіткнутися з ситуацією, коли його права порушуються з боку недобросовісних продавців або організацій, що надають різноманітні послуги. В даному розділі ви зможете знайти типові ситуації порушення прав споживачів, а також базові рекомендації – як діяти в тій чи іншій ситуації.

Ситуація: “Не видали чек”

Що робити покупцеві, якщо продавець не видав йому при купівлі товару чек або інший розрахунковий документ.

Насправді, інтереси споживача в Україні в достатній мірі захищені законодавцем: у випадку істотних недоліків товару, які виникли з вини виробника або продавця, покупець може обміняти його на новий або ж повернути свої гроші віддавши назад бракований виріб.

Але самого існування Закону «Про захист прав споживачів» недостатньо. Покупець має знати свої права та вміти ними користуватись.

Тож, найперша річ, яку потрібно розуміти покупцеві – чек є основою захисту прав споживача. Тільки чек, або інший розрахунковий документ підтверджує існування самого факту купівлі продажу як такого.

Звертаючись до Закону України «Про захист прав споживачів», вже в першій статті ми бачимо, що «договір – усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами (далі – розрахунковий документ)». Тобто коли ми купуємо щось в магазині ми здійснюємо правочин купівлі-продажу факт якого фіксується розрахунковим документом, найчастіше – чеком.

Стаття 8 того ж Закону вказує на дві важливі речі:

  • по-перше «вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа»;
  • по-друге «під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу».

Таким чином, весь інструментарій захисту споживачем своїх прав у випадку купівлі проблемного товару залежить від того, чи отримав та зберіг він належний розрахунковий документ.

Річ проста, але дозволяє позбутись багатьох складнощів в майбутньому.

Нажаль не всі продавці зацікавлені в тому, щоб видавати чеки з товаром, який вони продають. Це може бути пов’язаним як зі спробами ухилятись від оподаткування, так і з продажем неякісного, підробного або контрабандного товару, який важко продавати з дотриманням законів. Все це в будь-якому випадку не на користь Вас, як споживача.

Розібравшись з важливістю отримання чеку, рухаємось далі.

Невидача чеку продавцем при продажу і навіть несвоєчасна його видача, відповідно до ст. 21 Закону України «Про захист прав споживачів», є прямим порушенням прав споживача. Однак даний Закон не передбачає санкції для продавця-порушника, якщо тільки на цей товар не мав видаватися фіскальний чек. Тож єдиною альтернативою для доведення факту порушення Ваших прав та покарання порушника залишається судовий розгляд що може вийти довго та дорого.

Найкраща рекомендація, якщо Вам відмовляються видати чек під час покупки – відмовтесь від покупки в цьому магазині. Магазин не видаючи чек уникає відповідальності, і Ви в подальшому не зможете підтвердити навіть, те що товар було куплено в ньому. Краще пошукати інше місце, навіть якщо вартість товару буде дещо вищою.

Ситуація “Відмова в поверненні товару”

Іноді виникають ситуації, за яких придбаний товар хоч і якісний але Вам не підійшов.

Неприємно: товар не подобається, грошей шкода, продавець чути нічого не хоче про повернення і здається, що нічого вже не вдієш. Тільки не для SMART-споживача!

Все, що для цього потрібно – це знати свої права і впевнено ними користуватись, Закон на Вашому боці.

Тож, якщо Ви придбали товар і з моменту покупки пройшло не більше ніж два тижні та якщо він належної якості такий товар може бути обміняний у продавця на аналогічний, що підходитиме Вам.

При поверненні Ви можете повідомити продавця, що товар не підійшов формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Така можливість передбачена ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

Але обміняні можуть бути тільки непродовольчі товари, плюс є види товарів, які не підлягають такому обміну (тут вставити це посилання на Постанову Кабміну № 172 від 19.03.1994). Що цілком логічно, законодавець визначає, що товар, який Ви бажаєте повернути не мав використовуватися, його споживчі властивості та товарний вигляд збережено, цілими є пломби та ярлики.

Якщо ж у продавця аналогічний товар відсутній, то покупець має право отримати свої гроші назад. Продавець тоді буде зобов’язаний повернути гроші не пізніше, ніж протягом 7 днів.

Зрозуміло, що обмін товару або повернення грошей за законом можливі тільки за умови надання покупцем розрахункового документу, який видавався з товаром.

Недобросовісні продавці можуть пробувати відмовити Вам в обміні товару, або поверненні грошей, але на те вони і недобросовісні.

Ми можемо порадити SMART-споживачеві купувати товари тільки в магазинах щодо яких зрозуміло куди і як звертатися для обміну та повернення товару.

Але відмова недобросовісного продавця у задоволенні Ваших законних вимог це не кінець. Якщо Ви потрапили в таку ситуацію – не впадайте у розпач, а напишіть скаргу (тут треба вставити посилання на бланк скарги) до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів!

Ви могли про це не знати, але Законом «Про захист прав споживачів» прямо передбачено суттєве та відчутне покарання за порушення продавцем Ваших прав – у десятикратному розмірі від вартості товару.

Тому іноді буває так, що недобросовісний продавець стає добросовісним як тільки почує та зрозуміє, що ви добре знаєте свої права та знаєте як діяти.

Ситуація “Відсутня гарантія”

Купуючи товари, SMART-споживач завжди звертає увагу на гарантію, яка надається виробником. Термін гарантії має бути зазначено в паспорті виробу або іншому документові, що додається до продукції.

Але що робити, якщо з якихось причин, Вам довелось купити товар, на який не встановлено гарантійний строк в супровідних документах?

В такому випадку, у разі виявлення недоліків, Ви маєте право звертатися до продавця або виробника товару протягом двох років від дня отримання товару від продавця.

Якщо ж Ви знаєте, що виробник товару встановлював гарантійний термін, але продавець умисно ухиляється від надання Вам належних гарантійних документів до такого товару, будьте SMART та зробіть покупку в іншому місці.